Шахова Україна
Анна Музичук і Євген Штембуляк – найкращі шахісти України 2019 року
 
Анна Музичук

Українські гросмейстери Анна Музичук (Львів) і Євген Штембуляк (Чорноморськ) стали лауреатами конкурсу «Шаховий Гетьман» як найкращий шахіст і найкраща шахістка України 2019 року. 

Лауреати цього конкурсу, який щорічно влаштовують спільнота «Українські шахи» і сайт «Шахова Україна», визначаються шляхом персонального голосування. В ньому беруть участь лише українські гросмейстери. Кожен називає п’ятірки найкращих у чоловічих і жіночих шахах. За перше місце номінант отримує 10 балів, за друге – 7, за третє – 5, за четверте – 3, за п’яте – 1.

У конкурсі «Шаховий Гетьман»-2019 Анна Музичук набрала 234 бали (13 опитаних гросмейстерів поставили львів’янку на перше місце, 14 – на друге, 1 – на третє і 1 – на п’яте), Євген Штембуляк набрав 309 балів (26 – перших місць, 4 – других, 3 – третіх, 2 – четвертих).

Загалом у нинішньому опитуванні брали участь 64 (!) гросмейстери.

Конкурс «Шаховий Гетьман» відбувся вже 15-й раз. У чоловіків вісім разів лауреатом ставав Василь Іванчук, двічі – Антон Коробов, Павло Ельянов (обидва – Харків), Руслан Пономарьов (Київ) і тепер вперше переміг Євген Штембуляк. У жінок шість перемог на рахунку Катерини Лагно (зараз представляє Росію), три – у Анни Музичук, по дві – у Марії Музичук (Львів), Наталії Жукової (Одеса) і Анни Ушеніної (Харків). 

ПІДСУМКИ

Чоловіки (21 номінант)

1. Євген ШТЕМБУЛЯК (Чорноморськ, 2620) – 309 
(1 місце – 26, 2 місце – 4, 3 місце – 3, 4 місце – 2)
2. Антон Коробов (Харків, 2688) – 183
(1 місце – 4, 2 місце – 16, 3 місце – 6, 5 місце – 1)
3. Василь Іванчук (Львів, 2678) – 131
(1 місце – 8, 2 місце – 3, 3 місце – 4, 4 місце – 2, 5 місце – 4)

4-5. Юрій Криворучко (Львів, 2682) – 45
4-5. Юрій Кузубов (Краматорськ, 2642) – 45
6. Андрій Волокітін (Львів, 2652) – 37
7. Павло Ельянов (Харків, 2672) – 35
8. Володимир Онищук (Івано-Франківськ, 2631) – 31
9. Віталій Бернадський (Чернівці, 2629) – 26
10. Ілля Нижник (Вінниця, 2665) – 17
11. Кирило Шевченко (Київ, 2592) – 16
12. Вадим Шишкін (Київ, 2469) – 13
13. Михайло Олексієнко (Львів, 2585) – 12
14. Станіслав Богданович (Одеса, 2552) – 11
15-16. Олександр Арещенко (Львів, 2678) – 7
15-16. Руслан Пономарьов (Київ, 2631) – 7
17. Тихон Черняєв (Харків, 2147) – 4
18. Ігор Самуненков (Київ, 2142) – 3
19. Олександр Зубов (Миколаїв, 2593) – 2
20-21. Семен Мітусов (Краматорськ, 2306) – 1
20-21. Артем Омеля (Бровари, 2499) – 1

Жінки (17 номінанток)

1. Анна МУЗИЧУК (Львів, 2535) – 234
(1 місце – 13, 2 місце – 14, 3 місце – 1, 5 місце – 1)
2. Марія Музичук (Львів, 2551) – 211
(1 місце – 14, 2 місце – 9, 3 місце – 1, 4 місце – 1)
3. Юлія Осьмак (Київ, 2399) – 101
(1 місце – 1, 3 місце – 12, 4 місце – 9, 5 місце – 4)

4. Наталія Жукова (Одеса, 2438) – 103
5. Інна Гапоненко (Херсон, 2428 ) – 49
6-7. Марія Бердник (Харків, 2324) – 36
6-7. Наталія Букса (Львів, 2410) – 36
8. Анна Ушеніна (Харків, 2416) – 14
9-10. Марія Єфименко (Мукачево, 2245) – 10
9-10. Жіноча дефлімпійська збірна України – 10
11. Єлизавета Гребенщикова (Дніпро, 2135) – 7
12-13. Анастасія Вовк (Львів, 2076) – 5
12-13. Каміла Грищенко (Краматорськ, 2050) – 5
14-17. Анастасія Гнатишин (Львів, 1592) – 1
14-17. Анастасія Дубовик (Дніпро, 2019) – 1
14-17. Марія Манько (Київ, 1859) – 1
14-17. Варвара Пакіна (Краматорськ, 1501) – 1 

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

Валерій АВЕСКУЛОВ (Харків, 2529) 
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Криворучко 4. Іванчук 5. Бернадський
1. А. Музичук 2. Гапоненко 3. Осьмак 4. Жукова 5. Букса 

Едуард АНДРЄЄВ (Краматорськ, 2420)
1. Штембуляк 2. Кузубов 3. Коробов 4. Ельянов 5. Омеля
1. М. Музичук 2. Жукова 3. Осьмак 4. Бердник 5. Пакіна

Олександр АРЕЩЕНКО (Львів, 2678)
1. Криворучко 2. Коробов 3. Кузубов 4. Ельянов 5. Іванчук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Осьмак 4. Букса 5. Гапоненко

Катерина АРЕЩЕНКО (Львів, 2231)
1. Криворучко 2. Коробов 3. Кузубов 4. Ельянов 5. Іванчук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Осьмак 4. Букса 5. Гапоненко

Діана АРУТЮНОВА (Крим, 2227)
утрималася

Ольга БАБІЙ (Тернопіль, 2228)
1. Штембуляк 2. Іванчук 3. Коробов 4. Ельянов 5. Кузубов
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Жукова 4. Осьмак 5. Бердник

Володимир БАКЛАН (Київ, 2582)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Волокітін 4. Криворучко 5. Іванчук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Осьмак 4. Жукова 5. Ушеніна

Андрій БАРИШПОЛЕЦЬ (Київ, 2569)
1. Штембуляк 2. Шишкін 3. Коробов 4. Самуненков 5. Черняєв
1. Жіноча дефлімпійська збірна України 2. А. Музичук 3. Грищенко 4. Бердник 5. Манько, Дубовик, Гнатишин

Віталій БЕРНАДСЬКИЙ (Чернівці, 2629)
1. Коробов 2. Шевченко 3. Штембуляк…
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Букса 4. Осьмак…

Станіслав БОГДАНОВИЧ (Одеса, 2552)
1. Штембуляк…
1. А. Музичук…

Олександр БОРТНИК (Миколаїв, 2598)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Ельянов 4. Бернадський 5. Богданович
утримався

Михайло БРОДСЬКИЙ (Харків, 2524)
1. Іванчук 2. Штембуляк 3. Криворучко 4. Кузубов 5. Онищук
утримався

Володимир ВЕТОШКО (Львів, 2523)
1. Штембуляк…
1. А. Музичук…

Анастасія ВОВК (Львів, 2076)
утрималася

Андрій ВОВК (Львів, 2602)
1. Штембуляк..
утримався

Юрій ВОВК (Львів, 2566)
утримався

Андрій ВОЛОКІТІН (Львів, 2652)
1. Штембуляк 2. Нижник 3. Коробов 4. Іванчук 5. Криворучко
утримався

Павло ВОРОНЦОВ (Київ, 2540)
1. Штембуляк 2. Коробов…
1. Осьмак 2. Бердник…

Інна ГАПОНЕНКО (Херсон, 2396)
1. Штембуляк… 
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Гапоненко 4. Жукова 5. Осьмак 

Ельдар ГАСАНОВ (Харків, 2481)
1. Штембуляк…
1. Жукова...

Олександр ГОЛОЩАПОВ (Харків, 2578)
утримався

Михайло ГОЛУБЄВ (Одеса, 2461)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Іванчук 4. Волокітін 5. Арещенко 
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Ушеніна 4. Гапоненко 5. Жукова

Орест ГРИЦАК (Львів, 2468)
утримався

Геннадій ГУТМАН (Дніпро, 2461)

1. Іванчук 2. Штембуляк 3. Коробов 4. Ельянов 5. Криворучко
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Жукова 4. Осьмак 5. Гапоненко

Євгенія ДОЛУХАНОВА (Харків, 2239)
утрималася 

Юрій ДРОЗДОВСЬКИЙ (Одеса, 2616)
1. Штембуляк 2. Кузубов 3. Волокітін 4. Онищук 5. Зубов
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Жукова 4. Осьмак 5. Букса

Захар ЄФИМЕНКО (Мукачеве, 2601)
1. Штембуляк 2. Пономарьов 3. Арещенко 4. Ельянов 5. Кузубов
1. Єфименко 2. Гапоненко 3. Бердник 4. М. Музичук 5. А. Музичук

Наталія ЖУКОВА (Одеса, 2328)
утрималася

Наталя ЗДЕБСЬКА (Одеса, 2389)
1. Штембуляк 2. Кузубов 3. Волокітін 4. Онищук 5. Зубов
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Жукова 4. Осьмак 5. Букса

Андрій ЗОНТАХ (Київ, 2471)
утримався

Олександр ЗУБАРЄВ (Запоріжжя, 2443)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Шевченко 4. Нижник 5. Онищук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Гапоненко 4. Жукова 5.Осьмак

Олександр ЗУБОВ (Миколаїв, 2593)
утримався

Анастасія КАРЛОВИЧ (Харків, 2204)

1. Іванчук 2. Коробов 3. Кузубов 4. Ельянов 5. Онищук
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Осьмак 4. Жукова 5. Гапоненко

Антон КОРОБОВ (Харків, 2688) 
утримався

Олександр КОВЧАН (Харків, 2568) 
1. Штембуляк 2. Олексієнко 3. Іванчук 4. Онищук 5. Криворучко
утримався

Дмитро КОМАРОВ (Київ, 2493)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Бернадський 4. Нижник 5. Онищук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Осьмак 4. Букса 5. Бердник

Мартин КРАВЦІВ (Львів, 2625)
утримався

Віта КРИВОРУЧКО (Львів, 2138)
утрималася

Юрій КРИВОРУЧКО (Львів, 2682)
утримався

Сергій КРИВОШЕЯ (Житомир, 2460)

1. Штембуляк 2. Коробов 3. Шишкін 4. Криворучко…
1. Жукова 2. А. Музичук 3. Осьмак…

Юрій КРУППА (Київ, 2580)
утримався

Юрій КУЗУБОВ (Краматорськ, 2642)
1. Штембуляк 2. Коробов 3. Іванчук 4. Шевченко 5. Арещенко
1. Гапоненко 2. Букса 3. Осьмак…

Євген МІРОШНИЧЕНКО (Донецьк, 2597)

1. Штембуляк 2. Коробов 3. Ельянов 4. Онищук 5. Кузубов
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Жукова 4. Осьмак  5. Букса

Олександр МОІСЕЄНКО (Харків, 2620)
1. Іванчук 2. Коробов 3. Штембуляк 4. Онищук 5. Ельянов
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Ушеніна 4. Осьмак 5. Бердник

Любомир МИХАЛЕЦЬ (Хмельницький, 2343)
утримався

Анна МУЗИЧУК (Львів, 2535)

утрималася

Марія МУЗИЧУК (Львів, 2551)
утрималася

Ілля НИЖНИК (Вінниця, 2665)
утримався

Юлія ОСЬМАК (Київ, 2438) 

1. Штембуляк…
утрималася

Михайло ОЛЕКСІЄНКО (Львів, 2585)
1. Штембуляк 2. Іванчук 3. Волокітін 4. Нижник 5. Коробов
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Жукова 4. Букса 5. Осьмак

Руслан ПОНОМАРЬОВ (Київ, 2631)

утримався

Альона РЕДЬКО (Запоріжжя, 2193)
1. Іванчук 2. Коробов 3. Онищук 4. Штембуляк 5. Нижник
1. А. Музичук 2. Жукова 3. М. Музичук 4. Осьмак 5. Гапоненко

Володимир СЕРГЕЄВ (Київ, 2419)
1. Іванчук 2. Коробов 3. Олексієнко 4. Ельянов 5. Волокітін
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Вовк 4. Ушеніна 5. Гапоненко

Віталій СИВУК (Миколаїв, 2543)
утримався

Юрій СОЛОДОВНИЧЕНКО (Херсон, 2557)
утримався

Ава СУЛЕЙМАНОВА (Крим, 2183)
1. Іванчук…
1. Жукова…

Олександр СУЛИПА (Львів, 2461)
утримався

Андрій СУМЕЦЬ (Одеса, 2546)
1. Коробов 2. Штембуляк 3. Бернадський 4. Кузубов 5. Іванчук
1. М. Музичук 2. А. Музичук 3. Осьмак 4. Гапоненко 5. Жукова

Георгій ТИМОШЕНКО (Київ, 2472)
утримався

Назар ФІРМАН (Львів, 2491)
1. Іванчук 2. Онищук 3. Штембуляк 4. Волокітін 5. Шевченко
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Осьмак 4. Букса 5. Бердник

Сергій ФЕДОРЧУК (Вінниця, 2615)
1. Штембуляк 2. Іванчук 3. Коробов 4. Волокітін 5. Криворучко
1. М. Музичук 2. Жукова 3. А. Музичук 4. Гапоненко 5. Осьмак

Кирило ШЕВЧЕНКО (Київ, 2592)
1. Коробов 2. Бернадський 3. Іванчук 4. Штембуляк 5. Шишкін
1. А. Музичук 2. М. Музичук 3. Букса 4. Осьмак 5. Бердник

Євген ШТЕМБУЛЯК (Чорноморськ, 2620)
1. Коробов 2. Волокітін 3. Бернадський…
1. Бердник 2. Гребенщикова 3. Осьмак…

Павло ЕЛЬЯНОВ (Харків, 2672)
1. Богданович, 2. Штембуляк, 3. Криворучко, 4. Черняєв, 5. Мітусов
1. А.Музичук, 2. М. Музичук, 3. Жукова, 4. Бердник, 5.Осьмак 

РЕЗУЛЬТАТИ ПОПЕРЕДНІХ КОНКУРСІВ: 

«ШАХОВИЙ ГЕТЬМАН»-2018: 
підсумки і поіменне голосування


«ШАХОВИЙ ГЕТЬМАН»-2017: 
підсумки і поіменне голосування
 

ВСІ КОНКУРСИ

 
 
 Архив PVK KievChess
Анна Музичук і Євген Штембуляк – найкращі шахісти України 2019 року
Одни задания для двух городов…
Павло Куфтирєв: «Наш київський клуб має стати призером чемпіонату України»
Василь Іванчук і Анна Музичук – найкращі шахісти України 2017 року
Кубок Ефима Лазарева: почтили память красивой игрой
Квалификационные турниры РШШШ «Авангард»
Шановні керівники обласних федерацій шахів!
Увага! Кубок президента ФШК!
Знакомьтесь: ETERNA LAW – партнер Федерации шахмат Киева
Павел Куфтырев: "Есть идеи! Будем работать..."
Поздравляем!
"PVK-KievChess" завоевал серебряные медали на турнире "Фемида-2010"!
Самые титулованные клубы Украины победителя не выявили
Павел Куфтырев переизбран президентом Федерации шахмат Киева
Киевский PVK KievChess – среди европейской элиты!
Павел Куфтырев защитил кандидатскую диссертацию!
PVK KievChess - чемпион Украины!
Чемпионат Украины среди клубов: победитель определится в последнем туре (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: после 6-ти туров - двоевластие (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: PVK KievChess установил рекорд! (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: PVK KievChess побеждает по-крупному (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: есть первые финалисты! (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: без потерь идут только киевляне (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чемпионат Украины среди клубов: в 1-м туре фавориты устроили погром (+ФОТОРЕПОРТАЖ)
Стартовал сильнейший в истории клубный чемпионат Украины
Игроки киевского клуба PVK KievChess отличились на турнире в Мумбае
Пресс-конференция игроков клуба PVK-Kievchess
Киевский клуб PVK-Kievchess – обладатель «Кубка Ректора»-2009! (+ Большой фоторепортаж)
«Кубок Ректора – Матч чемпионов»: 2 и 3 туры – обмен ударами
«Кубок Ректора – Матч чемпионов»: 1-й тур выиграла «Юракадемия»
Павел Куфтырев: "Украина унижает своих звезд!"
Пресс-конференция клуба PVK Kiev Chess
Украинский клуб «PVK Kiev Chess» - бронзовый призер Кубка Европы!